Rumski Wokal 2022 rozstrzygnięty

W sobotnie pogodne popołudnie przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się Gala Finałowa projektu Rumski Wokal 2022. Była to szósta edycja konkursu, którego pomysłodawcą jest dyrektor MDK, Agnieszka Skawińska. Jury przyznało dwie pierwsze nagrody. Spośród siedmiorga finalistów, najlepsi okazali się Igor Kąkel i Michał Kowalski.
 

 

Spragnieni śpiewu i bezpośredniej rywalizacji

Konkurs odbył się po przerwie spowodowanej pandemią. Na casting przyszli miłośnicy śpiewu spragnieni bezpośrednich spotkań, zmęczeni konkursami w formule wirtualnej. Do finału przeszli: Klaudia Łata, Karina Gęsicka, Daria Rosinke, Klaudia Strzelbicka, Marta Byczk, Igor Kąkel oraz Michał Kowalski. Do uroczystego koncertu przygotowywali się z Krzysztofem Brzozowskim, Agnieszką Skawińską i Zbigniewem Kosmalskim. Ćwiczyli m.in. emisję głosu, radzenie sobie z tremą na scenie.

– Cieszę się, że młodzież tak chętnie odpowiedziała na ogłoszenie o konkursie. Po castingu wybraliśmy siedem osób.  W uczestnikach widać pragnienie wspólnego muzykowania, pokazania się i rozwoju – mówi Krzysztof Brzozowski, trener wokalny finalistów.

Podczas gali finałowej młodzi wokaliści zaśpiewali piosenki o miłości. Gwiazdą wieczoru była zwyciężczyni XII edycji The Voice of Poland Marta Burdynowicz.

– Młodzież pokazała wysoki poziom. Byłam bardzo mile zaskoczona – podsumowała wokalne zmagania Marta Burdynowicz. – Miałam swoich faworytów, nie zdradzę kto nim był, natomiast poziom uczestników był bardzo wyrównany – dodała.

Koncert, dzięki sprzyjającej pogodzie, odbył się pod gołym niebem. W oczach widowni malowało się wzruszenie. Uczestnicy przelali na widownię emocje, które niosą z sobą piosenki o miłości.

– Przy ocenie finalistów i wyborze zwycięzców braliśmy pod uwagę wiele godzin pracy, a nie tylko końcowy występ podczas gali. Oceniamy drogę, jaką przeszedł uczestnik konkursu, ale także jaka droga przed nim. Panowie fantastycznie wykonali swoje utwory pod względem wokalnym, emocjonalnym. Rewelacyjnie zaprezentowali się na scenie – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia. – W tym roku przyznaliśmy dwie nagrody ze względu na to, że w ubiegłym roku, z powodu pandemii konkurs się nie odbył – zaznacza dyrektor MDK Rumia.

Rumski wokal 2022 ma głos mężczyzny

Najlepsi okazali się:

Igor Kąkel, licealista pochodzący z Banina, który interesuje się biologią i śpiewem. Chętnie bierze udział w konkursach wokalnych, ma na swoim koncie niejeden sukces.

Michał Kowalski, mieszkaniec Redy, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie głośno”.

– Jestem zaskoczony, jestem szczęśliwy, bo nie ukrywam, że zależało mi na zwycięstwie  – podsumowuje Igor Kąkel– Zajęcia prowadzone przez trenerów wiele mnie nauczyły, szczególnie te z radzenia sobie z tremą. Cieszę się też, że mogłem pracować z profesjonalistami – dodaje.

– O castingu dowiedziałem się w ostatniej chwili. Udział w konkursie wiele mnie nauczył, zajęcia z technik rozśpiewywania, emisji głosu, radzenia sobie z emocjami na scenie, możliwość współpracy ze Zbigniewem Kosmalskim to dla mnie zaszczyt – mówi Michał Kowalski, zwycięzca konkursu. – Miałem swojego faworyta, nie spodziewałem się, że to ja wygram. Ta nagroda dodała mi wiatru w żagle – podkreśla Michał Kowalski.

Nagrodą w konkursie Rumski Wokal 2022 jest nagranie demo wokalnego w profesjonalnym studiu nagraniowym.

 

 

Skip to content