Pomorski Teatr Nobilis działa na terenie Rumi od 2015 roku. Powstał z myślą o jej mieszkańcach i ich dostępie do kultury wysokiej, realizując spektakle teatralne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pomysłodawcami projektu są artyści – Agnieszka Skawińska oraz Piotr Lewicki, którzy w jego ramach kontynuują również program „Lekcje z kulturą”, mający na celu edukację poprzez teatr.

Pomorski Teatr Nobilis zrealizował już ponad 10 premier. Do swoich realizacji angażuje zawodowych aktorów, muzyków, reżyserów oraz realizatorów, tworzy również autorskie spektakle i adaptacje. W swojej ofercie posiada także koncerty dla dzieci i dorosłych, recitale oraz różnorodne warsztaty. Jego spektakle można obejrzeć gościnnie w instytucjach trójmiejskich i pomorskich, a regularnie – na scenie Fundacji dla Was (Rumia, Janowo).

Aktorzy

Agnieszka Skawińska

Dyrektor Pomorskiego Teatru Nobilis

Piotr Lewicki

aktor, reżyser, scenarzysta

Ola Lis

aktorka

Agnieszka Babicz-Stasierowska

aktorka

Angelika Weichbrodt

aktorka

Jacek Wojno

technika, światło

Sprawdź

Jak o nas mówią?

Najlepszy spektakl, na jakim byłam.
Asia, lat 8
o spektaklu O Witce, co chciała być stolemką
To było ŚWIETNE! Mocne i poruszające. Minimum środków a maksimum treści. WARTO!
Iza Niewiadomska
o spektaklu obóz
To trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć, że przy tak małej obsadzie aktorskiej i minimalistycznych rekwizytach, można stworzyć spektakl trzymający widza od początku do końca w stanie skoncentrowanej uwagi i wzruszenia... Z pewnością, wyrazistość akcji, która dzieje się w skrajnie różnych miejscach i okolicznościach, podkreśla gra świateł i efekty specjalne, po mistrzowsku skorelowane z grą aktorską. To nie film, gdzie dziesiątki statystów i ogrom technicznych możliwości decyduje o wiarygodności przedstawionej historii. Tutaj troje ludzi, ograniczonych powierzchnią sceny, gra historię, w której widz bez problemu 'widzi' warszawskie getto, podróż zatłoczonym wagonem zwierzęcym do obozu, całą w nim gehennę walki o przetrwanie, aż po moment wyzwolenia obozu i powojenne losy Ludy. I to jest, moim zdaniem, wartość nie do przecenienia... Chwała więc i podziw dla Reżysera i Realizatorów spektaklu 👏 Specjalne podziękowania kieruję do Pani Irena Gaj za zaproszenie i osobistą troskę ❤
Alicja Stankiewicz
o spektaklu Obóz
Ogromne BRAWA za scenariusz i reżyserię.Moc WZRUSZEŃ i przyspieszonego bicia ❤️. PODZIĘKOWANIA i niskie UKŁONY dla ARTYSTÓW.Minęła północ a jeszcze,,trzyma" podziw i wzruszenie. DZIĘKUJĘ 🌹🌹🌹+🌹🌹za efekty muzyczne,grę świateł, które dopełniły niezapomnianych przeżyć...BRAWO PANOWIE
Elżbieta Kahlau-Jaworska
o spektaklu obóz
Mocny w przekazie spektakl. Świetnie zagrana rola Helvera przez Piotra Lewickiego. Oglądałam ten spektakl na scenie MDK , w Parku Żelewskiego, teraz w ramach projektu "Kultura w sieci". Za każdym razem przeżywam głęboko wyjątkową dramaturgię, która jeszcze dostała dodatkowej głębi przez scenografię. Brawo, brawo, brawo. (o spektaklu "Noc Helvera")
Aleksandra
o spektaklu Noc helvera
Wspaniała edukacyjna bajka na łonie przyrody....to STRZAŁ w '' 10 ''....👏Wielkie brawa dla pomysłodawcy 👏 sceny leśnej. . . .
Elżbieta
o spektaklu Dyzio w krainie wyobraźni
Skip to content