Pomorski Teatr Nobilis (dawniej Zawodowy Teatr MDK Rumia) powstał z myślą o mieszkańcach w celu zaspokojenia potrzeb związanych z obcowaniem kultury wysokiej a tym samym dostępu do spektakli dla dzieci oraz dorosłych. Teatr powstał w 2015 roku pod nazwą POMORSKI TEATR NOBILIS za sprawą dwójki artystów Agnieszki Skawińskiej oraz Piotra Lewickiego. Premiera kolejnej produkcji teatralnej „O Witce, co chciała być stolemką” jest jednocześnie powrotem do „korzeni” i pierwotnej nazwy teatru. Do współpracy przy realizacji przedstawień angażowani są zawodowi aktorzy, reżyserzy, scenografowie, kostiumolodzy oraz autorzy scenariuszy i kompozytorzy muzyki oprócz tego w sferze techniki scenicznej także operatorzy świateł i realizatorzy dźwięku.

Aktorzy

Agnieszka Skawińska

Dyrektor Pomorskiego Teatru Nobilis

Piotr Lewicki

aktor, reżyser, scenarzysta

Ola Lis

aktorka

Agnieszka Babicz-Stasierowska

aktorka

Angelika Weichbrodt

aktorka

Jacek Wojno

technika, światło

Sprwadź

Jak o nas mówią?

Cudowny, wzruszajacy, do głębi poruszający❤️Wspaniale zagrany, spektakl, który powinien zobaczyć każdy. Polecam🌺
Mariola Jurkiewicz
o spektaklu Obóz
To było ŚWIETNE! Mocne i poruszające. Minimum środków a maksimum treści. WARTO!
Iza Niewiadomska
o spektaklu obóz
To trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć, że przy tak małej obsadzie aktorskiej i minimalistycznych rekwizytach, można stworzyć spektakl trzymający widza od początku do końca w stanie skoncentrowanej uwagi i wzruszenia... Z pewnością, wyrazistość akcji, która dzieje się w skrajnie różnych miejscach i okolicznościach, podkreśla gra świateł i efekty specjalne, po mistrzowsku skorelowane z grą aktorską. To nie film, gdzie dziesiątki statystów i ogrom technicznych możliwości decyduje o wiarygodności przedstawionej historii. Tutaj troje ludzi, ograniczonych powierzchnią sceny, gra historię, w której widz bez problemu 'widzi' warszawskie getto, podróż zatłoczonym wagonem zwierzęcym do obozu, całą w nim gehennę walki o przetrwanie, aż po moment wyzwolenia obozu i powojenne losy Ludy. I to jest, moim zdaniem, wartość nie do przecenienia... Chwała więc i podziw dla Reżysera i Realizatorów spektaklu 👏 Specjalne podziękowania kieruję do Pani Irena Gaj za zaproszenie i osobistą troskę ❤
Alicja Stankiewicz
o spektaklu Obóz
Ogromne BRAWA za scenariusz i reżyserię.Moc WZRUSZEŃ i przyspieszonego bicia ❤️. PODZIĘKOWANIA i niskie UKŁONY dla ARTYSTÓW.Minęła północ a jeszcze,,trzyma" podziw i wzruszenie. DZIĘKUJĘ 🌹🌹🌹+🌹🌹za efekty muzyczne,grę świateł, które dopełniły niezapomnianych przeżyć...BRAWO PANOWIE
Elżbieta Kahlau-Jaworska
o spektaklu obóz
Mocny w przekazie spektakl. Świetnie zagrana rola Helvera przez Piotra Lewickiego. Oglądałam ten spektakl na scenie MDK , w Parku Żelewskiego, teraz w ramach projektu "Kultura w sieci". Za każdym razem przeżywam głęboko wyjątkową dramaturgię, która jeszcze dostała dodatkowej głębi przez scenografię. Brawo, brawo, brawo. (o spektaklu "Noc Helvera")
Aleksandra
o spektaklu Noc helvera
Wspaniała edukacyjna bajka na łonie przyrody....to STRZAŁ w '' 10 ''....👏Wielkie brawa dla pomysłodawcy 👏 sceny leśnej. . . .
Elżbieta
o spektaklu Dyzio w krainie wyobraźni
Skip to content