Wielkie porządki cioci Utylii – 24.02.2023

Urząd Miasta w Rumi oraz Pomorski Teatr Nobilis (działający z ramienia Miejskiego Domu Kultury w Rumi) zapraszają na bajkę muzyczną o ekologii pt. „Wielkie porządki cioci Utylii”.
Ciocia Utylia to słynna w całym bloku ekscentryczka, której sąsiedzi, od kiedy jeździ na wózku i nie wychodzi z domu, pomagają uporać się z codziennymi sprawami. Tego dnia, w zastępstwie mamy, do cioci przychodzi Tola, by wesprzeć ją w wielkich porządkach. Choć dziewczynka, onieśmielona osobliwą sąsiadką, wybiera się tam niechętnie, zupełnie znienacka zostaje wchłonięta przez magiczny świat bibelotów i klamotów cioci Utylii… Segregowanie śmieci i
opowiadanie bajek zbliża je do siebie, nie tylko ze względu na wspólny cel, ale z czystej potrzeby budowania relacji z drugim człowiekiem. A w tym ciocia Utylia jest niezrównana!
„Wielkie porządki cioci Utylii” to edukacyjny spektakl muzyczny, który w przystępny i interesujący sposób porusza temat segregacji odpadów. Dedykowany jest dzieciom w wieku 4-8 lat, ale z całą pewnością i te starsze będą miały okazję się zaciekawić. W końcu, jak twierdzi ciocia Utylia – codziennie uczymy się czegoś nowego.
Bajka muzyczna „Wielkie porządki cioci Utylii”
Scenariusz i teksty piosenek: Ola Lis
Reżyseria: Aga Skawińska
Muzyka: Maciej Łyszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Agnieszka i Michał Grynkiewicz
Obsada: Piotr Lewicki, Ola Lis
Spektakl zrealizowany we współpracy z Urzędem Miasta Rumi
Wstęp wolny
Fundacja Dla Was, ul. Pomorska 11
PREMIERA spektaklu w piątek 24 lutego o godzinie 18.00 w Rumi, przy ul. Pomorskiej 11 (siedziba Fundacji Dla Was)
https://www.facebook.com/events/6876229425736718?ref=newsfeed
Skip to content