Wieczór artystyczny – Bronisław Melzer, Aga Skawińska z zespołem

Wieczór artystyczny
Wernisaż wystawy Bronisława Melzera – „Kaszubskie pejzaże”
Koncert „Bo wszystko to miłość”
Aga Skawińska – wokal
Maciej Łyszkiewicz – piano
Grzegorz Kusio – akordeon
Wernisaż wystawy Bronisława Melzera
Czwartek, 12.01.2023, godz. 18.00
Miejski Dom Kultury w Rumi, ul. Mickiewicza 19
O artyście:
Bronisław Melzer swój talent rozwijał już od najmłodszych lat pod okiem Wiktorii Lewickiej. Pod koniec lat 70-tych umiejętności doskonalił w sekcji plastycznej w Morskim Domu Kultury w Gdańsku. Jego prace zostały zauważone przez plastyków Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Od tamtej pory brał udział w licznych plenerach malarskich (m.in. w Łebie, Starogardzie Gdańskim, Helu oraz w Orlu i na Żuławach). Pierwsze kroki stawiał w technice akwarelowej, natomiast z biegiem lat jego obrazy były coraz częściej i odważniej malowane olejem. Eksperymentując w tej technice inspirował się malarstwem impresjonistów. W jego twórczości można dostrzec, iż główną zasadą, jaką kieruje się tworząc swoje dzieła, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili podkreślonej światłem i barwą. Bronisław Melzer przedstawia na nich piękno Kaszub. Artysta jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.