Tańce Dworskie – 15.04.2023

Tańce Dworskie – 15.04.2023. Miejski Dom kultury w Rumi zaprasza na naukę tańca historycznego. Cykliczne spotkania z tańcem dawnym w Rumi!

Ilustracja z publikacji Thomasa Wilsona Analysis of Country Dancing (1811), źródło: Library of Congress http://memory.loc.gov/musdi/171/0006.jpg

Zapraszamy wszystkich na spotkanie 15.04.2023 godz.15.00-18.00 do Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Na spotkaniu będziemy poznawać tańce dawne i bawić się tańcząc kontredanse.

Kontredanse (ang. country dances; fr. contredanse) to tańce popularne między 1651 a 1820 rokiem. Wymyślone w Anglii, powędrowały do Francji, a stamtąd na całą Europę i do Ameryki.

Są to proste tańce o powtarzalnych figurach, tańczone często przez dowolną liczbę par. Ich główną rolą była przyjemność i socjalizowanie się z otaczającymi ludźmi. Tańczono je na balach, w domu z przyjaciółmi i w długie wieczory, ale także w ogrodach i na piknikach.

Dołącz do nas i poczuj tę przyjemność!

Dla kogo? Dla wszystkich! Tańce są bardzo proste, nie potrzebne jest żadne doświadczenie.

Zabierz ze sobą dobry humor, wygodne buty na zmianę i przekonaj się sam.

Koszt – składamy się po 10 zł od osoby dorosłej na koszty organizacyjne.

Zdjęcie aut. Marty Głowackiej, Melie Studio – Fotografia

Zajęcia prowadzi Anna Pawlak – swoją przygodę z tańcem dawnym rozpoczęła w 2003 roku w Trójmiejskim Zespole Tańca Dawnego Chastelana, gdzie tańczyła głównie tańce włoskie XV i XVI wieku. Dziś całą energię wkłada w kontredanse (samych choreografii Playforda jest aż ponad tysiąc). Z wykształcenia historyk i historyk sztuki – dlatego oprócz praktyki lubi także zgłębiać historię stojącą za konkretnymi stylami tańca (kto, jak, kiedy i dlaczego). Krzyczy tylko w dobrym celu – wywołując kolejne figury tańca.

Organizatorem wydarzenia jest Kobiecy Geniusz

Skip to content