Koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn – 11.03.2023

Koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn na Hali MOSiR – 11.03.2023

Leszcze z Maciejem Miecznikowskim, a także Anna Męczyńska, Iza Kowalewska oraz Aga Skawińska. Koncert jest Jubileuszem 35-lecia pracy artystycznej Macieja Łyszkiewicza.

Bilety w cenie 25 zł – emeryci/renciści oraz 30 zł – normalny do nabycia w MDK Rumia w godzinach pracy sekretariatu od poniedziałku do piątku od 9 do 17.

Maciej Łyszkiewicz – muzyk urodzony w Gdyni w 1970 roku.

Autor piosenek, pianista i muzyk sesyjny.

Pomysłodawca i twórca przebojów zespołów No Limits, Leszcze, Łyczacza, Iza&Latynoscy Brothers, KoŁysz oraz The Q.

Jego piosenki śpiewali tacy artyści jak Grażyna Łobaszewska, Urszula Dudziak, Iza Kowalewska, Kasia Cygan i Maciej Miecznikowski.

Autorami słów do jego muzyki byli m.in. Agnieszka Osiecka, Jan Wołek, Zbigniew Książek, Michał Zabłocki i Andrzej Poniedzielski.

Jako muzyk sesyjny Maciej Łyszkiewicz nagrywał lub koncertował z brazylijską wokalistką Ive Mendes, a także z zespołami Golden Life, Apteka, Skawalker czy IMTM.

Piosenki jego autorstwa były prezentowane przez stacje radiowe nie tylko w Polsce, ale również w londyńskim Delite Radio, BBC 6 Music, belgijskim Crooze FM i w UK Jazz Radio oraz w rozgłośniach radiowych w USA, Australii, Kanadzie i Brazylii.

Muzyka Maćka Łyszkiewicza ukazywała się na płytach artystów w Polsce, na składankach jak Ladies Jazz, niemieckim Latin Garden a także w USA i Meksyku na kompilacji The Lounge King Presents.

Niedawno ukazał się nakładem renomowanego wydawnictwa GAD Records album Zawód Autor poświęcony twórczości Łyszkiewicza. Jest to pierwsza płyta z serii przedstawiającej najciekawszych polskich kompozytorów piosenek.

Skip to content