Koncert Klasyczny – 18.05.2023

Cykl koncertów z „Klasyką przez Polskę” to projekt finansowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca z zasobów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowany przez Polski Impresariat Muzyczny.

Projekt ten ma na celu popularyzację kameralnej muzyki klasycznej w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów.
Koncert, który odbędzie się w dniu 18 maja 2023 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi, będzie koncertem wyjątkowym ze względu na artystów i program, który zostanie zaprezentowany. WSTĘP – ZAPROSZENIA DO ODBIORU W MDK RUMIA
Cztery Pory Antonio Vivaldiego to jeden z najbardziej znanych utworów nie tylko tego kompozytora, ale w ogóle w historii muzyki.
Artyści, którzy wystąpią to jedni z najwybitniejszych polskich muzyków.
Liliana Stawarz – klawesyn http://www.liliannastawarz.com/
Marcin Zdunik – wiolonczela https://marcinzdunik.pl/
LILIANA STAWARZ
Liliana StawarzChciałabym podzielić się z Państwem tym, co dla mnie szczególnie bliskie — moją Muzyką. Obdarowując znajomych płytami zawsze nadmieniam, że dzielę się z nimi cząstką siebie, swoimi tęsknotami, przemyśleniami. Swoją ciszą, ale także namiętnościami, które są siłą napędową do pracy i dalszych twórczych pomysłów.

Lubię ćwiczyć…
Pozwala mi to utrzymać równowagę emocjonalną, uczy pokory i cieszy, kiedy z chaosu wyłania się muzyka. Najbardziej raduje mnie jednak wspólne muzykowanie, wzajemna wymiana myśli i inspiracja. Odkąd zostałam też pedagogiem patrzę na świat muzyki jeszcze wnikliwiej i cały czas chcę się uczyć od innych.

MARCIN ZDUNIK
Każdy jest tajemnicą…

FRYDERYKI 2022

 – za płytę „Words of Mystery. Music for choir and cello”

– za płytę „Paweł Mykietyn –  II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną, Hommage à Oskar Dawicki”

Polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych – BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie.

Skip to content