Rozśpiewana Rumia. Po castingu Rumskiego Wokalu 2023

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców Rumi i okolic do udziału w konkursie wokalnym.

7. edycja Rumskiego Wokalu rozpoczęła się od przesłuchań uczestników pragnących zaprezentować swoje umiejętności. W jury zasiedli: Agnieszka Skawińska – dyrektor MDK Rumia, Marzena Graczyk – muzyk, aranżer, dyrygent chóru kaszubskiego Rumianie oraz Krzysztof Brzozowski – śpiewak operowy, dyrygent zespołu śpiewaczego św. Cecylia.

Na casting, który odbył się w czwartek 27 kwietnia przyszli nie tylko mieszkańcy Rumi, ale także Wejherowa, Redy i powiatu puckiego. Wśród uczestników był także Brazylijczyk i Ukrainka. Każdy musiał zaprezentować dwie piosenki śpiewane a’capella, z podkładem lub akompaniamentem. Repertuar, który wybrali był różnorodny i bardzo ambitny.

– Cieszy mnie, że Rumski Wokal przyjął się wśród utalentowanych wokalnie mieszkańców Rumi i okolic. W tym roku siódma edycja, a wraz z nią wyższa poprzeczka i lepsze przygotowanie się uczestników, co było widać po minionym castingu. Wokaliści świadomi tego po co przychodzą są dla jury cudownym odkryciem i jeszcze większym wyzwaniem. Gratuluję, każdemu kto sięga po marzenia i z odwagą staje na scenie przy okazji tego projektu – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia.

Do finału wybrano 8 osób. Przed nimi warsztaty wokalne, z emisji głosu i interpretacji tekstu. Gala Finałowa odbędzie się 11 czerwca na Scenie Letniej MDK Rumia. Wzorem lat ubiegłych, osoby, które są finalistami konkursu mogą liczyć na współpracę przy wydarzeniach muzycznych organizowanych przez rumską placówkę kulturalną.  

Lista finalistów:

1. Wiktoria Wiszniewska
2. Łukasz Myszk
3. Vinicius Santos Linhares Costa
4. Anita Redzimska
5. Weronika Grabowska
6. Maja Budniewska
7. Joanna Bojanowska
8. Aneta Tkacz

 

Aneta Tkacz
Skip to content