Marzec 2023 w MDK Rumia

Wiosna na Mickiewicza

Marzec w Miejskim Domu Kultury w Rumi

 

Luty w MDK Rumia zakończył się udaną premierą bajki muzycznej o ekologii pt. „Wielkie porządki Cioci Utylii”, która powstała we współpracy z Urzędem Miasta w Rumi. Sala Fundacji Dla Was, w której zaprezentowano spektakl wypełniła się po brzegi. Najmłodsi widzowie z zachwytem uczestniczyli w wydarzeniu. Marzec w MDK Rumia zapowiada się równie interesująco.

Już w sobotę, 4 marca w Centrum Handlowym Auchan Port Rumia (godz. 11-14) podczas warsztatów manualnych będzie można wykonać wiosenne ozdoby na włosy. Jak co miesiąc właściciele psów w poniedziałki i soboty skorzystają z porad trenera i behawiorysty – Karoliny Orzeszke z Amber Dog – Centrum Twojego Psa. Spacery socjalizacyjne odbywają się w poniedziałki (przed MDK Rumia) o godz. 18.00 i w soboty (na Błoniach Janowskich) o godz. 11.00. Miejski Dom Kultury najmłodszych zaprasza na Śpiewanki – zajęcia logorytmiczne prowadzone przez Annę Kozub. Spotkania odbywają się w MDK Rumia w poniedziałki – dzieci do 1. roku życia od godz. 14.00, a nieco starsze między 1. a 3. rokiem życia od 14.45. W czwartek, 23 marca o godzinie 17.00 Bajkospotkanie, czyli znane głosy czytają dzieciom. To wydarzenie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Marcowe soboty

Uroczysty Koncert z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn na hali MOSiR to największe wydarzenie miesiąca. 11 marca o godz. 19.15 odbędzie się Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej Macieja Łyszkiewicza, współtwórcy zespołu Leszcze. Na scenie wystąpią Aga Skawińska, Ania Męczyńska, Iza Kowalewska oraz Maciej Miecznikowski z Leszczami. Bilety w cenie 25/30 zł dostępne są w sekretariacie MDK Rumia.

Dzień Jedności Kaszubów w Miejskim Domu Kultury uczczony zostanie występem Chóru Kaszubskiego Rumianie pod dyrekcją Marzeny Graczyk i Kabaretu Kùńda. Początek wydarzenia o godzinie 16.00

Miłośnicy historii i tańca w ostatnią sobotę miesiąca – 25 marca – mogą skorzystać z nauki Tańca Dworskiego. Zajęcia trwają od 15.00 do 18.00.

Skip to content