Utylia nauczy segregować śmieci

Ciocia Utylia nauczy segregować śmieci. Najmłodsi mieszkańcy Rumi w atrakcyjny sposób poznają zasady segregacji odpadów. Premiera spektaklu, który powstał we współpracy Urzędu Miasta w Rumi oraz Pomorskiego Teatru Nobilis (działającego przy MDK Rumia) odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Dla Was.

Ciocia Utylia to słynna w całym bloku ekscentryczka, której sąsiedzi, od kiedy jeździ na wózku i nie wychodzi z domu, pomagają uporać się z codziennymi sprawami. Tego dnia, w zastępstwie mamy, do cioci przychodzi Tola, by wesprzeć ją w wielkich porządkach. Choć dziewczynka, onieśmielona osobliwą

sąsiadką, wybiera się tam niechętnie, zupełnie znienacka zostaje wchłonięta przez magiczny świat bibelotów i klamotów cioci Utylii… Segregowanie śmieci i opowiadanie bajek zbliża je do siebie, nie tylko ze względu na wspólny cel, ale z czystej potrzeby budowania relacji z drugim człowiekiem. A w tym ciocia Utylia jest niezrównana!

„Wielkie porządki cioci Utylii” to edukacyjny spektakl muzyczny, który w przystępny i interesujący sposób porusza temat segregacji odpadów. Dedykowany jest dzieciom w wieku 4-8 lat, ale z całą pewnością i te starsze będą miały okazję się zaciekawić. W końcu, jak twierdzi ciocia Utylia – codziennie uczymy się czegoś nowego.

Bajka muzyczna „Wielkie porządki cioci Utylii”
Scenariusz i teksty piosenek: Ola Lis
Reżyseria: Aga Skawińska
Muzyka: Maciej Łyszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Agnieszka i Michał Grynkiewicz
Obsada: Piotr Lewicki, Ola Lis

Spektakl zrealizowany we współpracy z Urzędem Miasta Rumi

Wstęp wolny
Fundacja dla Was, ul. Pomorska 11
PREMIERA spektaklu w piątek 24 lutego o godzinie 18.00 w Rumi, przy ul. Pomorskiej 11
(siedziba Fundacji Dla Was)
Skip to content