Wystawa i koncert

W najbliższym czasie zapraszamy na wernisaż wystawy Danuty Dzwonkowskiej pt. „Magia kobiet”. Pochodząca ze Stężycy artystka prezentuje kobiety o różnych zainteresowaniach i w różnych ujęciach.

Danuta Dzwonkowska działa na rzecz promocji Kaszub, artystka wytwarza nalewki, aby później ozdobić ich butelki. Najczęściej pojawiają się na nich motywy kaszubskie, np. Kaszub lub Kaszubka, a także nuty lub haft kaszubski. Co ciekawe do zdobienia niektórych egzemplarzy butelek stosuje pokruszoną skorupkę jajek! Danuta Dzwonkowska maluje na płótnie drewnie i szkle. Wykonuje też malowidła ścienne, obrazujące krajobrazy, zwierzęta oraz kwiaty. Niektóre malowidła maluje „od razu” bez zbędnego szkicu. Danuta Dzwonkowska do malowania używa nie tylko pędzli ale też szpachelki. Pozwala ona na używanie większej ilości farby, co w efekcie tworzy małą płaskorzeźbę.

Wernisaż Danuty Dzwonkowskiej połączony jest z koncertem pt. „Miłość niejedno ma imię”. W Miejskim Domu Kultury zaśpiewają tenor – Jacek Szymański, bas – Dariusz Wójcik, śpiewakom akompaniować będzie Rafał Lewandowski.

Wystawa i koncert odbędą się w czwartek 17 lutego o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi, przy ul. Mickiewicza 19.