Widzieliśmy spadające gwiazdy – podsumowanie Campingu

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców do Parku Starowiejskiego na Miejski Camping w Noc Spadających Gwiazd. To nowość w kalendarzu imprez, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Noc pod gołym niebem, namioty, ognisko z kiełbaskami, gra parkowa i wieczorne oglądanie nieba zainteresowało wielu mieszkańców. Nie każdy jednak mógł wziąć udział w wydarzeniu, bowiem obowiązywały wcześniejsze zapisy. Miejsca na polu namiotowym przy Scenie Letniej szybko się skończyły. Dobra informacja jest taka, że wydarzenie z pewnością na stałe zagości wśród letnich propozycji MDK Rumia.

 

W Parku Starowiejskim 12 sierpnia stanęło kilkanaście namiotów. Przestrzeń parkowa zamieniła się w niewielki camping, odmieniając zupełnie oblicze tego miejsca. W wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób, do dyspozycji których był kącik gier planszowych, przyrządy do zabaw plenerowych. Miejski Dom Kultury przygotował grę parkową – uczestnicy campingu poszukiwali teczek z pytaniami. Drużyna, która najszybciej wykonała zadanie zdobyła tarczę do gry w rzutki. Po aktywności fizycznej przyszedł czas na odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami, fasolkę po bretońsku i śpiewy przy gitarze. Kiedy już się ściemniło można było spojrzeć w niebo w poszukiwaniu spadających gwiazd.  

– Rewelacyjny pomysł, świetnie się bawiliśmy i nawet zobaczyliśmy kilka spadających gwiazd – mówi pan Adam, który na wydarzenie przyszedł z dziećmi.

– To była wyjątkowa noc, przynajmniej z kilku powodów – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia – Zgromadziliśmy całe rodziny, młodszych i starszych w Parku Starowiejskim na wydarzeniu zachęcającym do aktywności na świeżym powietrzu oraz integrującym lokalną społeczność. Noc spędzona w plenerze, przy ognisku, z możliwością wypatrywania spadających gwiazd okazała się sukcesem. Mamy głowy pełne pomysłów, o jakie atrakcje wzbogacimy to wydarzenie w przyszłym roku – podkreśla.

Organizację wydarzenia wsparł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, firma Tygrys.Net oraz Potęgowo – obozy i kolonie letnie – ZHP Rumia.

 

Miejski Dom Kultury w Rumi w sierpniu proponuje mieszkańcom jeszcze kilka innych plenerowych wydarzeń. Są to Roztańczona Rumia, czyli kurs tańca dla dorosłych 17 sierpnia, Letni House i Zimne Lody – rodzinna forma relaksu z muzyką na żywo (saksofonista i dj) przed Miejskim Domem Kultury – 18 sierpnia, Kino Letnie Pod Gwiazdami, a także Piknik Młodych, w ramach którego atrakcje dla dzieci i dwa koncerty na Scenie Letniej – „Bajkowe Melodie” w wykonaniu aktorów Pomorskiego Teatru Nobilis oraz gwiazda wieczoru – Paprodziad // Gooral – muzyczna i taneczna podróż do świata natury.

– Na zakończenie lata zapraszamy na Leśną Potańcówkę – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia. – Chcemy, by mieszkańcy Rumi przy muzyce na żywo w wykonaniu zespołu INES, a także pod okiem profesjonalnych instruktorów z Klubu Stacja Muzyka roztańczyli się i w dobrych nastrojach pożegnali lato – dodaje.

 

Impreza odbędzie się na Strzelnicy w lesie (wejście od ul. Strzeleckiej) 27 sierpnia. Początek o godzinie 18.00 Wstęp wolny.

Skip to content