Wernisaż Marii Sanetry

Listopadowy wieczór artystyczny przyciągnął liczne grono sympatyków malarstwa i muzyki. Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił na wernisaż wystawy rumskiej artystki Marii Sanetry.

Artystka od wielu lat zajmuje się reprodukcją obrazów znanych malarzy. Inspirują ją minione epoki, które pięknie odtwarza na płótnach. Maluje wyłącznie techniką olejną. Dotychczas obrazy namalowane przez Marię Sanetrę można było zobaczyć podczas Przeglądów Twórczości Plastyków Miasta Rumia. Obrazy Marii Sanetry znajdują się w zbiorach osób prywatnych w kraju i za granicą. Znaczna większość tych, które można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Rumi została sprowadzona z prywatnych kolekcji specjalnie na ten wernisaż.

– To moja pierwsza samodzielna wystawa. Stosunkowo szybko sprzedaję obrazy, dlatego nie miałam wcześniej możliwości, aby zgromadzić jednocześnie choćby kilkanaście z nich i zaprezentować je w jednym miejscu. Tym bardziej cieszę się, że teraz mogę obejrzeć je w większej przestrzeni, jaką jest Miejski Dom Kultury w Rumi ­– mówi Maria Sanetra.

Wieczór artystyczny uświetniły swoim śpiewem panie z zespołu MUZAika prowadzonego przez Marzenę Graczyk, gościnnie na pianinie zagrał Oleksandr Yelfimov, muzyk pochodzący z Ukrainy.

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza do zwiedzania wystawy Marii Sanetry w godzinach pracy placówki od poniedziałku do piątku. Wystawę można zwiedzać do końca bieżącego roku.