Wernisaż Marii Sanetry

Listopadowy wieczór artystyczny przyciągnął liczne grono sympatyków malarstwa i muzyki. Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił na wernisaż wystawy rumskiej artystki Marii Sanetry.

Artystka od wielu lat zajmuje się reprodukcją obrazów znanych malarzy. Inspirują ją minione epoki, które pięknie odtwarza na płótnach. Maluje wyłącznie techniką olejną. Dotychczas obrazy namalowane przez Marię Sanetrę można było zobaczyć podczas Przeglądów Twórczości Plastyków Miasta Rumia. Obrazy Marii Sanetry znajdują się w zbiorach osób prywatnych w kraju i za granicą. Znaczna większość tych, które można obejrzeć w Miejskim Domu Kultury w Rumi została sprowadzona z prywatnych kolekcji specjalnie na ten wernisaż.

– To moja pierwsza samodzielna wystawa. Stosunkowo szybko sprzedaję obrazy, dlatego nie miałam wcześniej możliwości, aby zgromadzić jednocześnie choćby kilkanaście z nich i zaprezentować je w jednym miejscu. Tym bardziej cieszę się, że teraz mogę obejrzeć je w większej przestrzeni, jaką jest Miejski Dom Kultury w Rumi ­– mówi Maria Sanetra.

Wieczór artystyczny uświetniły swoim śpiewem panie z zespołu MUZAika prowadzonego przez Marzenę Graczyk, gościnnie na pianinie zagrał Oleksandr Yelfimov, muzyk pochodzący z Ukrainy.

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza do zwiedzania wystawy Marii Sanetry w godzinach pracy placówki od poniedziałku do piątku. Wystawę można zwiedzać do końca bieżącego roku.

𝗠𝗮𝗿𝗶𝗮 𝗦𝗮𝗻𝗲𝘁𝗿𝗮 – malarstwo daje jej wiele radości. Jest wciąż pod wielkim wrażeniem minionych epok. Inspiruje ją wyjątkowe piękno obrazów i miejsc, które później odtwarza na płótnach. Uwielbia podróże. Niestety, nie zawsze może urok tych fascynujących miejsc malować z bliska. Dlatego motywy swoich obrazów znajduje we wszelkich innych dostępnych źródłach. Maluje wyłącznie techniką olejną. Brała udział we wszystkich pięciu Przeglądach Twórczości Plastyków Miasta Rumia. Jej obrazy znajdują się w zbiorach osób prywatnych w kraju i za granicą.

 

Skip to content