Taneczne pożegnanie lata

Leśną Potańcówką pożegnaliśmy lato. Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił mieszkańców do miejsca historycznie związanego z podobnym rodzajem wydarzeń. W okresie międzywojnia odbywały się w miejscu Strzelnicy popularne plenerowe zabawy taneczne , dla których zbudowano stosowną infrastrukturę, jak między innymi betonowy parkiet i budkę gastronomiczną. W przepięknych okolicznościach przyrody na żywo muzykę latino zagrał zespół INÉS, a animatorzy ze Stacji Muzyka pokazywali kroki taneczne.

Od 10 lat z inicjatywy pana Kazimierza Klawitera na Strzelnicy odbywała się sąsiedzka potańcówka. Tym razem wydarzenie zasilił Miejski Dom Kultury w Rumi.

–  Na estradzie, która znajduje się na Strzelnicy po raz ostatni zespół na żywo występował w 1939 roku – mówi Kazimierz Klawiter– To miejsce było centrum życia towarzysko-patriotycznego do czasu wybuchu II wojny światowej. Zależy mi na odtworzeniu magii tego miejsca. Cieszę się, że MDK Rumia wspiera tę ideę – dodaje Kazimierz Klawiter.

– Bardzo gorąca atmosfera w powietrzu i na parkiecie. Ci, którzy początkowo nie byli skorzy do tańca, też się poderwali, by jednak zatańczyć – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia. – Na pożegnanie lata przyszli stali bywalcy sąsiedzkich spotkań organizowanych przez pana Kazimierza Klawitera, jak i wiele nowych osób, które dopiero odkryły to miejsce przy okazji tegorocznej Leśnej Potańcówki. Z pewnością wydarzenie na stałe zagości w letnim kalendarzu MDK Rumia – dodaje Agnieszka Skawińska.

Leśną Potańcówkę wsparli animatorzy tańca ze Stacji Muzyka – Anna Kozub i Weronika Lademann. To jednak nie ostatnia taneczna propozycja MDK Rumia. 9 września startują kursy tańca – Swing w Rumi.  

Skip to content