Piosenki portowe na Walentynki

Port Rumia oraz MDK RUMIA zapraszają na recital dnia 14 lutego o godz. 12.00. Aktorka oraz jej pianista ratują się z tonącego okrętu. Podczas oczekiwania na pomoc próbują ukoić rozszalałe jak morze wokół nerwy za pomocą znanych i lubianych piosenek (a w repertuarze mają m.in. przeboje Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Seweryna Krajewskiego, Grzegorza Turnau czy Kurta Weilla).

Czy piosenki zagrane na wszystkim co udało im się ocalić, mogą być lekiem na nieznośny stan zawieszenia? Czy artyści dadzą radę za pomocą muzyki przetrwać katastroficzne okoliczności? I czy powrót do starej, bezpiecznej przystani jest w ogóle możliwy? Ola Lis – wokal, scenariusz Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, aranżacje Maria Szachnowska – scenografia, projekcje Tomasz Valldal Czarnecki – współpraca reżyserska Projekt zrealizowano dzięki Stypendiom Artystycznym Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska.

 

Obejrzyj zapowiedź:

https://youtu.be/CPpPLJZ8ngw

 

Dołącz do wydarzenia na facebook’u:

Fb: MDK Rumia

https://www.facebook.com/events/246775203705591

 

Ola Lis – polska aktorka teatralna, telewizyjna i głosowa, wokalistka, instrumentalistka, lektorka i dialogistka. Urodziła się w Zabrzu, a wychowała w Koszalinie, gdzie ukończyła Liceum Muzyczne im. Grażyny Bacewicz w klasie altówki. Równolegle uczestniczyła w zajęciach Studia Artystycznego prowadzonych przez małżeństwo Krzysztofa i Halinę Ziembińskich, artystów związanych z koszalińskim BTD. Teatralna pasja zwyciężyła, kiedy dostała się na Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu.

Po studiach zadebiutowała na scenie Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, z którym etatowo była związana przez kilka następnych lat, a obecnie współpracuje z Kujawsko-Pomorskim Teatrem Muzycznym. Toruń mocno wpisuje się w jej zawodową ścieżkę, choć obecnie mieszka w Trójmieście, gdzie aktorsko i wokalnie realizuje się na nadmorskich scenach (Gdyńskie Centrum Kultury, Teatr Boto, Teatr Zielony Wiatrak).

Zagrała kilkadziesiąt ról teatralnych, ale najważniejszą z nich jest Wiera Gran z „Jutro będzie za późno” Wiesławy Sujkowskiej w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej (2016, Teatr Muzyczny w Toruniu). Spektakl został dostrzeżony i nagrodzony na wielu festiwalach. Ta wyjątkowa kreacja w szczególny sposób łączy w sobie aktorski, wokalny i muzyczny warsztat aktorki.
Poza teatrem z pasją odnajduje się w dubbingu – od kilku lat współdziała w zespole trójmiejskiego Studia Tercja, które udźwiękowiło tysiące odcinków kreskówek i seriali młodzieżowych. Nie tylko użyczyła głosy całemu wachlarzowi postaci, ale również napisała dialogi do setek odcinków. A poza tym tym tłumaczy i pisze piosenki, świetnie śpiewa i gra na ukulele. Tworzy adaptacje i opracowania muzyczne do spektakli dla dzieci, prowadzi warsztaty aktorskie i dubbingowe.

Skip to content