Okolice – Bronisław Melzer wernisaż wystawy online

Miejski Dom Kultury w Rumi w listopadzie zaprasza na kolejny wernisaż wystawy malarstwa.
W czwartek, 19 listopada swoją twórczość zaprezentuje Bronisław Melzer. O wystawie pt. „Okolice” z artystą porozmawia Agnieszka Skawińska. W części artystycznej wystąpi, działający przy MDK Rumia, zespół wokalny MUZAika pod kierownictwem Marzeny Graczyk.
Premiera materiału odbędzie się online na profilu fb MDK Rumia oraz na kanale Youtube MDK Rumia – 19 listopada o godzinie 18.00
 
O artyście:
Bronisław Melzer swój talent rozwijał już od najmłodszych lat pod okiem Wiktorii Lewickiej. Pod koniec lat 70-tych umiejętności doskonalił w sekcji plastycznej w Morskim Domu Kultury w Gdańsku. Jego prace zostały zauważone przez plastyków Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Od tamtej pory brał udział w licznych plenerach malarskich (m.in. w Łebie, Starogardzie Gdańskim, Helu oraz w Orlu i na Żuławach).
Pierwsze kroki stawiał w technice akwarelowej, natomiast z biegiem lat jego obrazy były coraz częściej i odważniej malowane olejem. Eksperymentując w tej technice inspirował się malarstwem impresjonistów. W jego twórczości można dostrzec, iż główną zasadą, jaką kieruje się tworząc swoje dzieła, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili podkreślonej światłem i barwą.
Prace składające się na wystawę pt. „Okolice” powstawały przez ostatnie dwa lata. Bronisław Melzer przedstawia na nich piękno Kaszub. Są to pejzaże z Rumi, Dębek czy Bieszkowic.
 
W części artystycznej wystąpi:
Zespół wokalny MUZAika.
Muzaika istnieje od 2011 roku, od początku pod okiem pani dyrygent Marzeny Graczyk. W obecnym składzie zespół śpiewa od października 2017. Latem 2018 MUZAika po raz pierwszy zawitała w studiu nagraniowym, a w styczniu 2019 opublikowała pierwsze profesjonalne nagranie. Zespół występuje na koncertach na żywo i ciągle poszerza swój repertuar o nowe utwory.
 
Skip to content