Mikołajki – relacja ze spektaklu dla dzieci „Adonis ma gościa”

Zawodowy Teatr MDK w Rumi zaprezentował nowy spektakl familijny pt. „Adonis ma gościa”.

Tytułowy Adonis to piękna i utalentowana papuga, której życie ogranicza się do klatki nazwanej przez nią pałacem. Pewnego razu zauważa w swym królestwie dużą czarną kupkę, która okazuje się być Wroną. Na początku między ptakami z dwóch różnych „środowisk” dochodzi do spięć. Adonis nie rozumie Wrony, dla której najwyższą wartością jest wolność.

– To spektakl nie tylko dla dzieci. Jest to spektakl o inność, różnorodności. Pracując nad nim dobrze się bawiliśmy i mamy nadzieję, że publiczności efekt naszej pracy przyniesie tyle samo radości – mówi reżyser spektaklu Magdalena Bochan- Jachimek.

Dużym atutem tego spektaklu jest to, że udało nam się stworzyć całą warstwę muzyczną od nowa. Teksty piosenek napisała Ola Lis, a muzykę Paweł Pochyluk – mówi aktor wcielający się w postać Wrony, Piotr Lewicki.

Wydarzenie odbyło się w Dworku pod Lipami w czwartkowy wieczór przy ograniczonej widowni.

– W wyniku obostrzeń, na salę Miejskiego Domu Kultury w Rumi mogło wejść tylko 20 osób. Jednak spektakl ten jeszcze pokażemy na scenie MDK w tym, a na pewno w przyszłym roku. Tymczasem aktorzy Zawodowego Teatru MDK będą jeździć do szkół i pokazywać Adonisa w ramach „Lekcji z Kulturą” – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Premiera spektaklu odbyła się 15 października 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi. 

W rolach głównych wystąpili: Angelika Weichbrodt, Piotr Lewicki
Reżyseria: Magdalena Bochan-Jachimek
Teksty piosenek: Ola Lis
Muzyka: Paweł Pochyluk

Premiera online odbędzie się 6 grudnia o godz. 10.00 na kanale YouTube MDK Rumia.

Uwaga! Relacja dostępna tylko do końca dnia 6 grudnia 2020. 

Skip to content