Jubileuszowa „Kultura bliżej ludzi”

Już w najbliższy czwartek, 25 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na dziesiąty odcinek „Kultury bliżej ludzi”.

„Kultura bliżej ludzi” to cykl programów zainicjowanych przez MDK Rumia, których celem jest promocja lokalnych artystów pochodzących z Rumi i okolic. Rzemiosło artystyczne, muzycy, poeci, pisarze – przedstawiciele różnych środowisk artystycznych zasiadają na kanapie w dialogu z Agnieszka Skawińską i opowiadają o swojej działalności artystycznej.
W jubileuszowym odcinku gościem Agnieszki Skawińskiej będzie Magdalena Pieńkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, wychowanka MDK Rumia w sekcji plastycznej.
W 2012 roku gościła w MDK Rumia z wystawą pt. „Magdydurke”. Założycielka pracowni artystycznej w Rumi, gdzie prowadzi warsztaty z rysunku i ceramiki dla różnych grup wiekowych, a także przygotowuje do egzaminów szkół plastycznych.
W części muzycznej wystąpi Magdalena Smuk, solistka Teatru Muzycznego w Gdyni.
Magdalena Smuk – aktorka, solistka, absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. W Teatrze BOTO można ją zobaczyć w spektaklu Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki. W 2016 wystąpiła również w TANGO 3001 w reż. Giovanny Castellanos. Od 2017 tworzy w BOTO Festiwal o Polski. Występuje na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni od 1994 r. Można zobaczyć ją tam w spektaklach: „Lalka”, „Skrzypek na dachu”, „Szalone nożyczki”, “Avenue Q”, “Chłopi”, “Cud albo Krakowiaki i Górale”, “Ghost”. Za rolę Roxi Hart w „Chicago” otrzymała najwyższą Nagrodę Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych oraz Nagrodę Publiczności Festiwalu dla najlepszej aktorki. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Teatralną Prezydenta Miasta Gdyni za kreację aktorską w spektaklu „TANGO NUEVO”.

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorzy:

Miasto Rumia

Tymczasem w Rumi

Gazeta Rumska

Skip to content