„Dyzio w krainie wyobraźni” – spektakl online

Zawodowy Teatr MDK Rumia zaprasza w sobotę 18 lipca na kolejną premierę spektaklu w ramach projektu „Teatr w twoim monitorze”. Tym razem w formie online sztuka pt. „Dyzio w krainie wyobraźni”. Spektakl opowiada o losach chłopca, który nie ma przyjaciół i nauka w szkole sprawia mu wiele trudności. To wszystko powoduje, że nie lubi szkoły, zaś emocje, z jakimi przyszło mu się mierzyć, biorą górę. Na szczęście spotyka niezwykłe istoty, które pomagają mu zrozumieć, że jego zachowanie nie jest przyjazne i być może dlatego nikt nie chce się z nim kolegować, nauka jest fajna, jeśli znajdzie się sposób na to jak się uczyć oraz, że praca z wyobraźnią pomaga we wszystkich problemach. Z nowymi przyjaciółmi śpiewa piosenki i poznaje świat.

Obsada i twórcy spektaklu: Ola Lis, Piotr Lewicki i Agnieszka Skawińska

Scenariusz i muzyka: Agata Oriana Kwahs

Scenografia i kostiumy: Maria Szachnowska, Paweł Lewandowski, Beata Went

Charakteryzacja: Berenika Pałkowska

Realizacja: RAT FILM

Koordynacja, tłumaczenie na j.angielski: Agnieszka Zawadzińska

Tłumaczenie na j.migowy: Anna Borycka

 

Premiera online 18 lipca (sobota) o godz. 18.00 na kanale youtube.pl/MDKRumia  oraz na facebooku Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Spektakl będzie dostępny widzów przez 6 miesięcy.

Projekt Teatr w twoim monitorze dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Skip to content