„A ty siej” – niepodległościowy spektakl muzyczny

W ramach partnerstwa Kultura Łączy Siły Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Dzierzgoński Ośrodek Kultury zapraszają na program niepodległościowy pt. „A ty siej”. Spektakl muzyczny odbędzie się w formie online na profilach facebookowych i kanałach Youtube placówek. Premiera przewidziana jest na 11 listopada o godz. 18.00.

– Spektakl „A ty siej” ma dotykać prawdy o naszej rzeczywistości, a także tego czym jest dzisiaj niepodległość, w takich okolicznościach, a nie innych, którym wszyscy jesteśmy poddani – podkreśla reżyser widowiska Adam Łoniewski– W samym tytule widowiska mieści się przepis, jak z tej sytuacji potwornego klinczu dzisiaj wyjść, jak ją znieść, nie eskalując w sobie gniewu i nienawiści, i nie zamieniając pięknych zdobyczy historycznych związanych z niepodległością jako oręża walki światopoglądowej – dodaje.

– W naszej współpracy Dzierzgoń – Rumia w bardzo bezpiecznych warunkach we wsi Bągart przygotowujemy spektakl muzyczny, trwają próby i nagrania. Przyjechali do nas fantastyczni artyści z całej Polski. Okazuje się, ze te trudne warunki pandemiczne stworzyły taką okazję, byśmy mogły z dyrektor MDK Rumia bliżej się poznać i zrobić takie fantastyczne widowisko – mówi Magdalena Grodecka, dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

– Dzisiejsze czasy potrzebują tego, aby ludzie łączyli się, żeby wspólnie działali. Z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury Miejski Dom Kultury w Rumi łączy siły, kultura łączy siły i za to najbardziej cenię ten projekt – Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi

Reżyseria – Adam Łoniewski
Aranże muzyczne, kontrabas – Marcin Lamch
Skrzypce, instrumenty perkusyjne – Michael Jones
Pianino, aranże muzyczne – Marzena Lamch-Łoniewska
Obsada: Bożena Belcarz, Marzena Lamch-Łoniewska, Agnieszka Skawińska, Jolanta Masny, Adam Łoniewski.

Skip to content