„Pierwsza lepsza” spektakl online

Miejski Dom Kultury w Rumi odlicza dni do premiery online komedii Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza”. Spektakl Zawodowego Teatru MDK Rumia już 27 czerwca zostanie zaprezentowany w formie teatru telewizji. Inicjatywa jest możliwa dzięki dofinansowaniu projektu „Teatr w twoim monitorze” przez Narodowe Centrum Kultury (program „Kultura w sieci”). Spektakl dostępny będzie na kanale You Tube MDK RUMIA.

Premiera online 27 czerwca (sobota) o godz. 18.00.

 – Zawodowy Teatr MDK Rumia działa zaledwie od 5 lat. Możliwość nagarnia teatru telewizji jest dla artystów nową formą, spotkaniem się z zupełnie innym rodzajem sztuki scenicznej. Taka możliwość cieszy. Gorąco zachęcamy do oglądania, ponieważ spektakle zrealizowane „pod kamerę” nabierają innego charakteru – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia.

KOMEDIA Aleksandra Fredry
„Pierwsza lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem”
Reżyseria: Elżbieta Mrozińska
Obsada: Angelika Weichbrodt, Aga Skawińska, Piotr Lewicki, Michał Cyran

Charakteryzacja: Berenika Pałkowska

Realizacja: RAT FILM

Koordynacja, tłumaczenie j.angielski: Agnieszka Zawadzińska

Tłumaczenie na j.migowy: Anna Borycka

Bohater komedii “Pierwsza lepsza”, Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić – wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności…
„Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry to klasyka komedii. Dowcipny i inteligentny tekst oraz wyraziste postacie zapewnią niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

Skip to content