Bajkospotkanie

W kwietniu zapraszamy na drugie Bajkospotkanie. Izabela Minga – prezes Fundacji Autyzm – Brand New Brain przeczyta książkę swojego autorstwa pt. „Maks, chłopiec, który jest inny. Historia prawdziwa”.
Od autorki:
Jako mama 19latka z autyzmem działałam i współpracowałam z różnymi organizacjami. Odwiedzam regularnie Uniwersytet Gdański gdzie mogę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z perspektywy rodzica ze studentami pedagogiki specjalnej. Jestem autorem tekstu do teledysku, który powstał w Powiatowym Zespole Kształcenia w Wejherowie ,, Inne spojrzenie na otocznie” jego zadaniem było dotrzeć do osób neurotypowych z przekazem jak osoby z autyzmem odbierają świat. Trzy lata temu napisałam książeczkę skierowaną do dzieci ,,Maks, chłopiec który jest inny. Historia prawdziwa”. Jest to opowiadanie, które zawiera dzieciństwo mojego syna, nasze przykre doświadczenia z placów zabaw i innych miejsc publicznych. Doświadczenia te wynikały z niewiedzy i braku świadomości czym jest autyzm. Z treści można dowiedzieć się również, że osoby dotknięte autyzmem mają pasje i marzenia które dzielnie realizują, że jedyne czego oczekują to akceptacji i zrozumienia.
Spotkanie skierowane jest do rodziców z dziećmi.
Tego samego dnia okna Miejskiego Domu Kultury w Rumi zostaną wyklejone taśmami ochronnymi według pomysłu artystki Darii Koltsovej „Theory of Protection” (PL: Teorie ochronne). Wieczorem wzór zostanie podświetlony niebieskim światłem. MDK Rumia stanie się tym samym niebiesko-żółty.
Włączamy się w akcję w geście poparcia dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy i protestu przeciw wojnie. Jednak chcemy też wyrazić naszą solidarność z osobami wykluczonymi, w szczególności dotkniętych autyzmem.
Zachęcamy, by wieczorem 7 kwietnia wykonać zdjęcia naszej instalacji i opublikować je na naszym fanpage’u.