„Florence” – premiera spektaklu

28 sierpnia godzina 17.00 Scena w Parku Starowiejski

29 sierpnia godzina 17.00 Scena w Parku Żelewskiego

Spektakl „Florence!” opowiada o życiu Florence Foster Jenkins, nazywanej „najgorszą śpiewaczką w historii świata”. Jest to pełna uroku komedia o bogatej, ekscentrycznej damie, która nie mając ani słuchu muzycznego, ani przyjemnej barwy głosu występowała na największych scenach operowych, dzięki ogromnej fortunie pozostawionej jej w spadku przez zmarłego ojca. Otaczając się rzeszą adoratorów i pochlebców Florence żyła tak, jak każdy z nas powinien żyć – w zgodzie z sobą i swoimi marzeniami. Jak sama mawiała: „Może niektórzy twierdzą, że nie potrafię śpiewać, ale nikt nie powie, że nie śpiewam!” To motto przyświecało jej i było drogowskazem, kierującym na sam szczyt operowego i towarzyskiego świata. Jakie są granice dobrego smaku? Czy sherry dobrze wpływa na głos? A także kim jest George Leyden College? Na te fundamentalne pytania odpowiedź zawarta jest w spektaklu „Florence!”

Adaptacja sceniczna: Piotr Lewicki
Kostiumy: Piotr Lewicki, Iwona Klein