„Ot Rodzenie” – spektakl muzyczny

Miejski Dom Kultury w Rumi z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotował specjalny koncert, który w związku z nadal obowiązującymi obostrzeniami, zostanie zaprezentowany za pośrednictwem internetu.

Koncert pt. „Ot Rodzenie” to spektakl muzyczny, będący „studium” rodzenia się dźwięku, utworu, wydarzenia. Będziemy śledzić z kamerą, proces rodzenia się myśli, idei, proces prób i wykluwania się ostatecznego efektu.

– Sztuka i kultura od dawna były tworzone ku pokrzepieniu serc – mówi reżyser spektaklu Adam Łoniewski – Sztuka powinna być nośnikiem nadziei. Przed nami na pewno niezwykłe Święta Bożego Narodzenia, być może jedyne takie. Dbając o bezpieczeństwo swoje i wszystkich wokół, jesteśmy zobowiązani do tego, żeby zaśpiewać ze wszystkimi kolędę, że Bóg się rodzi w ciemności – dodaje.

 

Wydarzenie zbudowane jest na 4 utworach, będących kolędami z różnych stron świata – kolędy hiszpańska, francuska, polska i indyjska mało znane i rzadko śpiewane, ale piękne i egzotyczne zarazem. Kolędy rozumiane jako pieśni o rodzeniu się Boga. W treści spektaklu znajdziemy odniesienie do tradycji Bożonarodzeniowej, pokazana zostanie jej uniwersalność. Spektaklem opowiemy parę historii o rodzeniu się do nowego życia, kreacji, powstawaniu, odradzaniu się, końcu pewnej ery i rodzeniu się nowej. O tym że czas jest kołem i nieustającym cyklem przemian.

W nagraniach udział wzięli artyści, których publiczność rumskiego domu kultury mogła zobaczyć w koncercie niepodległościowym „A ty siej”.

– Uczestnicy tego wydarzenia prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny –  podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia. – To jest główny powód naszej współpracy z artystami, którzy zjechali do nas z całej Polski. Drugi powód to oczywiście bezpieczeństwo, ponieważ w tym gronie próbujemy od dawna, zadbaliśmy o bezpieczne warunki podczas nagrań koncertu, czyli między innymi wietrzenie czy dezynfekcje – zaznacza dyrektor MDK Rumia.

 

Premiera koncertu pt. „Ot Rodzenie” odbędzie się 21 grudnia o godzinie 11:11. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na kanał YouTube MDK Rumia oraz na profil społecznościowy na facebooku, gdzie materiał zostanie zamieszczony.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content