Okolice – Bronisław Melzer wernisaż wystawy online

Miejski Dom Kultury w Rumi w listopadzie zaprasza na kolejny wernisaż wystawy malarstwa.
W czwartek, 19 listopada swoją twórczość zaprezentuje Bronisław Melzer. O wystawie pt. „Okolice” z artystą porozmawia Agnieszka Skawińska. W części artystycznej wystąpi, działający przy MDK Rumia, zespół wokalny MUZAika pod kierownictwem Marzeny Graczyk.
Premiera materiału odbędzie się online na profilu fb MDK Rumia oraz na kanale Youtube MDK Rumia19 listopada o godzinie 18.00

O artyście:
Bronisław Melzer swój talent rozwijał już od najmłodszych lat pod okiem Wiktorii Lewickiej. Pod koniec lat 70-tych umiejętności doskonalił w sekcji plastycznej w Morskim Domu Kultury w Gdańsku. Jego prace zostały zauważone przez plastyków Wojewódzkiego Ośrodka Kultury. Od tamtej pory brał udział w licznych plenerach malarskich (m.in. w Łebie, Starogardzie Gdańskim, Helu oraz w Orlu i na Żuławach).
Pierwsze kroki stawiał w technice akwarelowej, natomiast z biegiem lat jego obrazy były coraz częściej i odważniej malowane olejem. Eksperymentując w tej technice inspirował się malarstwem impresjonistów. W jego twórczości można dostrzec, iż główną zasadą, jaką kieruje się tworząc swoje dzieła, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili podkreślonej światłem i barwą.
Prace składające się na wystawę pt. „Okolice” powstawały przez ostatnie dwa lata. Bronisław Melzer przedstawia na nich piękno Kaszub. Są to pejzaże z Rumi, Dębek czy Bieszkowic.

W części artystycznej wystąpi:
Zespół wokalny MUZAika.
Muzaika istnieje od 2011 roku, od początku pod okiem pani dyrygent Marzeny Graczyk. W obecnym składzie zespół śpiewa od października 2017. Latem 2018 MUZAika po raz pierwszy zawitała w studiu nagraniowym, a w styczniu 2019 opublikowała pierwsze profesjonalne nagranie. Zespół występuje na koncertach na żywo i ciągle poszerza swój repertuar o nowe utwory.