Pokaz Filmów Podróżniczych - Peru I Kanada - Katarzyna Masin

12-04-2019

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na Pokaz Filmów Podróżniczych - "INDIANIE KWAKIUTL" i "PODRÓŻ DO PERU" Katarzyny Masin.

INDIANIE KWAKIUTL- film dokumentalny, pokazujący magiczny świat Indian zachodniego wybrzeża Kanady. Niesamowite maski i totemy, świat duchów i opowieść o legendarnym pochodzeniu Indian Kwakiutl od wilków. Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojego filmu.

"ARCHEOLOGICZNA PODRÓŻ DO PERU- Tropami tajemnic"
FILM przedstawia moją podróż w nieznane i nigdzie dotąd nie prezentowane stanowiska archeologiczne odkryte przez Polaków.
Jedno z nich to Tablada de Lurin, której odkrywcą jest polski profesor Krzysztof Makowski oraz stolica państwa Chancay, którą odnalazł krakowski archeolog dr Andrzej Krzanowski.
W filmie pokazałam m.in eksponaty z muzeum Włoskiej Misji Archeologicznej, która ściśle współpracuje z Ośrodkiem Badań Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego.
W muzeum zgromadzono zabytki należące do starożytnej kultury Nasca, twórców słynnych geoglifów.
Zbiory z tego muzeum nie były dotąd pokazywane w żadnej TV na świecie.

Katarzyna Masin - archeolog, podróżnik, autorka filmów dokumentalnych pokazywanych m.in w telewizji PLANETE.
Pierwsza Polka, która przejechała Kanadę od wschodniego do zachodniego wybrzeża, czyli od Montrealu na wyspę Alert Bay i z powrotem. W trakcie swojej kanadyjskiej wyprawy realizowała filmy dokumentalne o Indianach Ojibway, Blackfoot, Okanagan i Kwakiutl.

Miasto Rumia
Tymczasem w Rumi