Teatr MDK RUMIA - "Edyp"

14-03-2019

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza 22.03.2019r (piątek) godz. 18.00 na Spektakl Teatralny pt. "Edyp"- na podstawie "Króla Edypa" Sofoklesa

WSTĘP WOLNY!!

Premiera Spektaklu - 21.03.2019r. (czwartek) godz. 18.00 (ilość miejsc ograniczona)

Reżyseria i opracowanie tekstu - Piotr Lewicki
Muzyka - Paweł Pochyluk
Przygotowanie chóru - Marzena Graczyk
Obsada - Joanna Ryduchowska-Wrzałęk
Angelika Weichbrodt
Ewelina Machalewska
Agnieszka Lubocka
Agnieszka Skawińska
Piotr Lewicki

Kim jest ten człowiek? Królem? Mężem? Synem? Zabójcą?

Mieszkańców Teb dotknęła klątwa bogów. Miasto wyludnia się, zaraza odbiera życie dzieciom i starcom. Głód sprawia, że niedawno silni mężczyźni stają się cieniem samych siebie. W takich okolicznościach Edyp – władca postanawia wysłać brata swej żony, Kreona do Delf, aby wyrocznia dała odpowiedź jak ratować miasto.
Jednak to nie w Delfach jest odpowiedź na nurtujące króla i jego poddanych pytanie. To Teby – miasto przeklęte i jego władca są odpowiedzią na wszystkie pytania.
Edyp jest sam. Musi stawić czoła zagadkom, które bogowie na niego zsyłają. Jest sam, bo sam być chce. Buduje wokół siebie mur podejrzeń i knowań, zniechęcając wszystkich dookoła. Tworzy w swojej głowie obrazy, które doprowadzają do ostatecznej klęski nie tylko jego najbliższych, ale i jego samego.
Tragedia Sofoklesa od dwóch i pół tysiąca lat zaskakuje swoja aktualnością. Jest studium upadku władzy i człowieka, który odgradza się od innych i zamyka w swoim świecie, pełnym podejrzliwości i nieufności. Odgrodzony nie daje sobie pomóc i coraz bardziej wierzy w słowa, że gdy o nim mowa – „nigdy się nie myli”.