„Dyzio w krainie wyobraźni

spektakl muzyczny dla dzieci Agaty Oriany Kwahs

Obsada i twórcy spektaklu: Ola Lis, Piotr Lewicki i Agnieszka Skawińska
Scenariusz i muzyka: Agata Oriana Kwahs
Scenografia i kostiumy: Maria Szachnowska, Paweł Lewandowski, Beata Went

Spektakl opowiada o losach chłopca, który nie ma przyjaciół i nauka w szkole sprawia mu wiele trudności. To wszystko powoduje, że nie lubi szkoły, zaś emocje, z jakimi przyszło mu się mierzyć, biorą górę. Na szczęście spotyka niezwykłe istoty, które pomagają mu zrozumieć, że jego zachowanie nie jest przyjazne i być może dlatego nikt nie chce się z nim kolegować, nauka jest fajna, jeśli znajdzie się sposób na to jak się uczyć oraz, że praca z wyobraźnią pomaga we wszystkich problemach. Z nowymi przyjaciółmi śpiewa piosenki i poznaje świat.

Data premiery

Premiera przedstawienia miała miejsce w lutym 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Zobacz galerię

Pierwsza lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem”

komedia Aleksandra Fredry

Reżyseria:Elżbieta Mrozińska
Obsada: Angelika Weichbrodt, Aga Skawińska
Piotr Lewicki, Michał Cyran
Charakteryzacja: Berenika Pałkowska
Realizacja: RAT FILM
Koordynacja, tłumaczenie j.angielski : Agnieszka Zawadzińska
Tłumaczenie na j. migowy : Anna Borycka


Bohater komedii “Pierwsza lepsza”, Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić – wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności…

„Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry to klasyka komedii. Dowcipny i inteligentny tekst oraz wyraziste postacie zapewnią niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

Data premiery

Premiera przedstawienia miała miejsce w październiku 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Zobacz galerię

„Noc Helvera

dramat Ingmara Vilqista

Reżyseria: Agnieszka Skawińska
Rekwizytor: Michał Gaj
Obsada:
Karla: Magdalena Bochan-Jachimek
Helver: Piotr Lewicki

„Noc Helvera” to dramat autorstwa Ingmara Villqista, który rozgrywa się jedną noc. Sztuka opowiada o trudnych relacjach panujących pomiędzy Helverem a Karlą. Postacie borykają się z lękiem, poczuciem winy i bezradnością, choć tli się w nich wzajemne ciepło, jak pomiędzy matką a synem. Cała akcja toczy się w mieszkaniu głównych bohaterów. Tytułowa postać ulega coraz większym wpływom społeczno-politycznej zmilitaryzowanej grupy, co ostatecznie prowadzi ją do zguby.

Data premiery

Premiera przedstawienia miała miejsce w 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Zobacz galerię

Edyp”

na podstawie "Króla Edypa" Sofoklesa

Reżyseria i opracowanie tekstu: Piotr Lewicki
Muzyka: Paweł Pochyluk
Przygotowanie chóru: Marzena Graczyk
Obsada: Joanna Ryduchowska-Wrzałek
Angelika Weichbrodt
Ewelina Machalewska
Agnieszka Lubocka
Agnieszka Skawińska
Piotr Lewicki

Kim jest ten człowiek? Królem? Mężem? Synem? Zabójcą?

Mieszkańców Teb dotknęła klątwa bogów. Miasto wyludnia się, zaraza odbiera życie dzieciom i starcom. Głód sprawia, że niedawno silni mężczyźni stają się cieniem samych siebie. W takich okolicznościach Edyp – władca postanawia wysłać brata swej żony, Kreona do Delf, aby wyrocznia dała odpowiedź jak ratować miasto.
Jednak to nie w Delfach jest odpowiedź na nurtujące króla i jego poddanych pytanie. To Teby – miasto przeklęte i jego władca są odpowiedzią na wszystkie pytania.
Edyp jest sam. Musi stawić czoła zagadkom, które bogowie na niego zsyłają. Jest sam, bo sam być chce. Buduje wokół siebie mur podejrzeń i knowań, zniechęcając wszystkich dookoła. Tworzy w swojej głowie obrazy, które doprowadzają do ostatecznej klęski nie tylko jego najbliższych, ale i jego samego.
Tragedia Sofoklesa od dwóch i pół tysiąca lat zaskakuje swoja aktualnością. Jest studium upadku władzy i człowieka, który odgradza się od innych i zamyka w swoim świecie, pełnym podejrzliwości i nieufności. Odgrodzony nie daje sobie pomóc i coraz bardziej wierzy w słowa, że gdy o nim mowa – „nigdy się nie myli”.

Spektakl powstał we współpracy z Fundacją Pomysłodalnia z Rumi i został dofinansowany z Miasta Rumia.

Data premiery

Premiera przedstawienia miała miejsce w 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Zobacz galerię

Skip to content